Význam minerálů

ACHÁT
Vlastnosti – Jedná se o velice stálý a druhově rozšířený a oblíbený kámen. Pomáhá k soustředění, velké psychické zátěži, dodává jistotu a sebedůvěru, zmírňuje stres, komplexy méněcennosti, používá se při léčbě duševních chorob.

Léčebné využití – Achát povzbuzuje trávící proces , přináší úlevu při gastritidě, léčí oči, žaludek i dělohu. Čistí lymfatický systém a slinivku břišní. Posiluje krevní oběh a léčí kožní nemoci.

AKVAMARÍN
Vlastnosti – Akvamarín symbolizuje odvahu, zklidňuje mysl, mírní agresivitu, podporuje odvahu, zahání strach a stres, pomáhá tišit nervozitu,výkyvy nálad, tlumí přebytečnou energii, udržuje rovnováhu v těle.

Léčebné využití – tiší bolesti a migrény, uvolňuje křeče, velmi účinný je při tišení menstruačních a porodních bolestech a porodních bolestech.příznivě působí na srdce a plíce, mírní astma, a kašel, uvolňuje napětí, tiší bolest zubů a dásní.

AMAZONIT
Vlastnosti – Amazonit má obdivuhodnou filtrační schopnost. Pohlcuje vyzařování z mikrovlné trouby. Chrání rovněž před elektromagnetickým znečištěním. Jedná se o mimořádně uklidňující kámen.

Léčebné využití – pomáhá tišit nervozitu, stres, výkyvy nálad, tlumí přebytečnou energii, udržuje rovnováhu v těle, tiší bolesti a migrény, uvolňuje křeče, velmi účinný je při tišení menstruačních a porodních bolestech a porodních bolestech.

AMETIST
Vlastnosti – Ametist je mocný kámen s obrovskou ochranou silou, kámen čistoty. Napomáhá přijímat nové myšlenky. Posiluje zdravé racionální uvažování majitele.

Léčebné využití – pomáhá při cukrovce, odvykání kouření, používá se při nízkém tlaku, akné, závislost, alkoholismus, čistí krev, mozek, modřiny, ekzémy, snižuje bolest hlavy, poruchy spánku, otoky, vrásky, po chirurgické zákroky a zajišťuje klidný spánek.

ANGELIT
Vlastnosti – Angelit je kámen vědomí pro nový věk, je symbolem míru..Symbolizuje mír a bratrství ,zvyšuje vnímavost má telepatické schopnosti.

Léčebné využití – léčí záněty, je močopudný, pomáhá při potížích s plícemi, utišuje bolest ze slunečních spálenin, léčí rány, uvádí do rovnováhy štítnou žlázu.

APATIT
Vlastnosti- podporuje kreativitu a intelekt, potlačuje lhostejnost a nepřátelství, působí proti apatii, bývá doporučován dětským a dospělým autistům, snižuje vysoký krevní tlak, pomáhá potlačovat pocit hladu, má blahodárný vliv na chrupavky

Léčebné využití – Léčí kosti a podporuje tvorbu nových buněk. Zlepšuje klouby a chrupavky. Potlačuje pocit hladu. Apatit také působí na žlázy meridiány a vnitřní orgány. Slouží ke snížení vysokého tlaku.

AVENTURÍN
Vlastnosti – Aventurín je kámen štěstí, posiluje rozhodovací schopnosti, povzbuzuje komunikaci, pomáhá jasně vyjadřovat myšlenky, odstraňuje chuť na cigarety, podporuje duševní zdraví, navozuje klid a rovnováhu.

Léčebné využití – posiluje a regeneruje srdce, příznivě působí na pokožku, léčí ekzémy a akné, zmírňuje vypadávání vlasů a odstraňuje lupy, zmírňuje bolesti hlavy a migrény, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, tlumí nadměrnou chuť k jídlu a poruchy spánku

AZURIT
Vlastnosti – mocný léčivý kámen, zlepšuje paměť a komunikaci, čistí mysl, stres, smutek ,obavy a dodává energii

Léčebné využití – Azurit léčí ledviny, játra, žlučník, štítnou žlázu, zuby, kosti., rovná páteř, pomáhá při problémech s klouby, léčí krční potíže a kůži, dodává energii

BERIL
Vlastnosti – Beryl vás naučí jak dělat pouze to co opravdu potřebujete. Jedná se o vynikající kámen, pokud jde o zvládnutí životních stresů a odhození zbytečné zátěže. Přitahuje dobro, štěstí a lásku, pomáhá doplňovat životní sily, podporuje cílevědomost,ulevuje od stresu a uklidňuje mysl.

Léčebné využití – Pomáhá jednotlivým orgánům při vylučování škodlivých látek a posiluje plicní a oběhovou soustavu. Zvyšuje odolnost vůči toxinům a škodlivým látkám z okolního prostředí. působí léčivě na srdce, játra, žaludek a páteř.

ČAROIT
Vlastnosti – Je to kámen proměny. Jedná se o krystal ovládající duši , který napomáhá překonávat strach. Podněcuje vnitřní vidění duchovní vzhled a napomáhá vyrovnat se s mimořádnými změnami na duchovní úrovni. Potlačuje stres a obavy. Svého majitele uvádí do stavu uvolnění.

Léčebné využití– má obrovskou hojivou moc dodává energii vyčerpanému organismu, reguluje krevní tlak, má blahodárný vliv na oči, srdce, napravuje poškozená játra alkoholem, zahání nespavost, zbavuje křečí a bolesti, potlačuje stres, obavy a posedlost, pomáhá při prostatě a léčí autismus.

CHALCENON
Rozptyluje negativní myšlenky a city, odhání zlé sny. Pomáhá při telepatii, jako pomocník při přenosu myšlenek, je to i „kámen řečníků“. Chalcedon uvádí mysl, tělo, city i ducha do vzájemné harmonie, pomáhá překonávat příliš velké napětí zapříčiněné stresem, svého majitele ochrání před otravou

Léčivé využití – Potlačuje bolesti z hladu. Nosit Chalcedon by měli Diabetici, současně likviduje usazeniny minerálů v cévách. Léčebné účinky: Srdeční slabost, infekční choroby, záněty kloubů, revmatizmus.

JADEIT
Vlastnosti – Jadeit je symbolem čistoty a vyrovnanosti. Přitahuje štěstí a přátelství, přináší soběstačnost, dává odvahu se projevit Jadeit a nefrit mají stejné léčivé účinky. specifické vlastnosti jim dodává různé zbarvení

Léčebné využití – Jadeit působí léčivě na ledviny a nadledvinky. Odstraňuje z těla jedovaté látky, hojí stehy, zvyšuje plodnost, vliv má na kyčle a slezinu, udržuje rovnováhu tekutin a poměr kyselého a zásaditého prostředí v těle.

JASPIS
Vlastnosti – Nabízí oporu a pomoc ve stresu, přináší klid a uvědomění celku. Odstraňuje elektromagnetické a jiné znečištění včetně radiace. Přináší odhodlání k naplnění všech záměrů. Na fyzické rovině prodlužuje sexuální rozkoš. Přináší pomoc během dlouhodobých nemocí nebo hospitalizace a dodává tělu energii.

Léčebné využití – Jaspis podporuje oběhový systém, trávení a funkci pohlavních orgánů. Udržuje rovnováhu minerálních látek v těle

KARNEOL
Vlastnosti – Karneol vás uzemní a ukotví v současné realitě. Jedná se o stabilizující kámen s vysokou energii. Výborně obnovuje vitalitu, motivaci a má tvořivé schopnosti. Zahání strach ze smrti. Motivuje k úspěchu v podnikání i dalších oblastech. Hodí se k překonávání závislostí všeho druhu.

Léčebné využití – Karneol je plný životní síly a vitality. Povzbuzuje metabolismus,. Jedná se o kámen, který dokáže překonat frigiditu a impotenci. Ovlivňuje ženské reprodukční orgány a zvyšuje plodnost.. Léčí revmatizmus, artritidu, neuralgii, a deprese. Reguluje tělní tekutiny a činnost ledvin. Urychluje léčení kostí a šlach. Pomáhá zlepšovat srážlivost krve. Karneol přispívá k lepšímu vstřebávání vitamínů a minerálů. Zajišťuje dobré prokrvování jednotlivých orgánů a tkání.

KŘEMEN
Vlastnosti – Jahodový křemen učí, jak nalézt humor ve všech situacích a vnáší božskou lásku do všeho, co děláte, takže pomáhá žít, a plně si uvědomovat radost přítomného okamžiku. Tento kámen má intenzivní energii, která pomáhá vybavovat si sny a pochopit poselství, které v nich je ukryto. Zvyšuje sebeúctu a snižuje úzkost, místo ní přináší uklidnění

Léčebné využití – Léčí úzkost a podporuje srdce. Křemen je nejdokonalejší léčivý kámen a lze jej využít při řešení jakéhokoli problému. Podněcuje činnost imunitního systému a uvádí tělo do rovnováhy. Výborně působí při hojení popálenin.

KREVEL
Vlastnosti – je to kámen velice uzemňující i ochranný, který zvyšuje intuici i kreativitu. Krevel udržuje v dostatečné vzdálenosti nežádoucí vlivy a slouží jako účinný zdroj nových sil. Uklidňuje mysl, zahání zmatek a posiluje schopnost . V citové rovině krevel pomáhá uzemnit srdeční energii. Snižuje podráždění agresivitu a netrpělivost.

Léčebné využití – čistí energii, zvyšuje imunitu vůči aktuálním infekcím, čistí krev, játra, střeva, ledviny, slezinu a močový měchýř. Krevel reguluje a podporuje krevní oběh, neutralizuje překyselování organismu. Pomáhá při leukémii neboť působí prospěšně na krev a odstraňuje z ní toxické látky. Nosí se trvale až do úplného vyléčení.

KŘIŠŤÁL
Vlastnosti – Křišťál je nejúčinnější léčivý krystal na světě. je to velmi silný zesilovač energie. Povzbuzuje psychiku, jasnozřivost, samostatnost, pomáhá sebezdokonalení, ochraňuje před vším zlým a negativním, zajišťuje klidný spánek , odstraňuje elektromagnetické záření. Lze ho použít jako regulátor pro ostatní kameny.

Léčebné využití – vhodný na všechny zdravotní problémy, včetně problémů duše. Tiší bolesti hlavy a zubů , neurologické a střevní potíže, nevolnosti, podporuje zažívací trakt, posiluje imunitu, uvádí tělo do rovnováhy, zvyšuje laktaci..

KUNZIT
Vlastnosti – Mimořádně duchovní kámen. Je to kámen ochranný umí rozptýlit vše negativní. Vyzařuje mír a vyvolává ničím nepodmíněnou lásku. Podporuje empatii, toleranci, intuici, inspiraci, potlačuje sobeckost, usnadňuje navazování kontaktů

Léčebné využití – Posiluje oběhový systém, srdeční sval a štítnou žlázu. Zmírňuje bolesti kloubů. Používá se při léčbě migrény, uvolňuje svalové napětí a brání kornatění cév. Léčí problémy se štítnou žlázou, reguluje její činnost a produkci hormonů.

LABRADORIT
Vlastnosti – Labradorit je vysoce mystický a ochranný kámen vznášející světlo do života. Brání úniku energie. Podporuje rozvoj intuice, potlačuje strach, nejistotu a zbytky minulých zklamání. Uklidňuje příliš aktivní mysl a zároveň přináší nové myšlenky. Labradorit je užitečným průvodcem změn, je to kámen, jenž přináší sílu a vytrvalost. Je to kámen PROMĚNY připravuje tělo a duši na další růst.

Léčebné vlastnosti – Léčí poruchy očí a mozku, přináší úlevu od stresu a reguluje metabolismus. Uzdravuje nachlazení, dnu a revmatizmus. Upravuje rovnováhu hormonů a ulevuje od menstruačního napětí. Snižuje krevní tlak. Labradorit lze použít při radionickém léčení a hledání příčin nerovnováhy.

LAPIS LAZULI
Vlastnosti – Tento kámen rychle odstraňuje stres a přináší pocit hlubokého klidu a míru. Dodává mimořádnou vyrovnanost a představuje klíč k dosažení duchovních znalostí. Dokáže rozpoznat hrozbu, zastaví ji a vrátí ji zpět k jejímu zdroji. Přináší svému majiteli trvalé hodnoty v podobě čestnosti, soucitu a poctivosti. Upevňuje milostné i přátelské vztahy a napomáhá při vyjadřování pocitů a emocí. Odstraňuje utrpení,krutost a strádání.

Léčebné využití – Lazurit potlačuje bolest, zejména migrény a bolesti hlavy. Pomáhá překonat deprese. Blahodárně působí na respirační a nervový systém, krk, hlasivky, štítnou žlázu, orgány zajišťující detoxikaci těla, kostní dřeň, brzlík, a imunitní systém. Pomáhá při nápravě sluchu a čistí krev. Účinkuje proti nespavosti a závratím. Snižuje krevní tlak.

LARIMAR
Vlastnosti – Vyzařuje lásku a přináší klid a vyrovnanost. je to vynikající kámen pro všechny co hledají spřízněnou duši. Hojí prodělaná srdeční traumata a zajišťuje nové napojení na zdroje přirozené hravosti a radostné dětské energie.

Léčivé využití – Larimar prospěšně účinkuje při problémech s chrupavkami a krkem. Odstraňuje zablokování energie v hrudi, hlavě, a krku. Tiší bolesti .

LÁVA
Vlastnosti – Je to ochranný kámen, podporuje sílu a životní energii, pocit bezpečí, sebevědomí a odvahu. Prohlubuje spojení s přírodou.Posiluje odhodlání, pomáhá dosahovat vytčené cíle. Je to roztavená hornina, která vyvěrá na povrch ze sopečných erupcí.

Léčebné použití – Láva mírní bolest, stimuluje akupresurní body a vnitřní energii, prokrvuje tělo, zmenšuje napětí ve svalech, zlepšuje látkovou výměnu, aktivizuje lymfatický a imunitní systém a má antistresový a relaxační účinek.

LEPIDOLIT
Vlastnosti – Lepidolit odstraňuje elektromagnetické znečištění. Odstraňuje vše negativní. Zmírňuje stres a deprese. Potlačuje utkvělé myšlenky, překonává nespavost, vede k nezávislosti a dosahování stanovených cílů.

Léčebné využití – Lepidolit přináší úlevu při alergiích, posiluje imunitní systém, pomáhá při vyčerpání, epilepsii a Alzheimerově chorobě, pomáhá překonávat kloubní problémy.

MALACHIT
Vlastnosti – Je velice ochranný kámen. Snadno pohlcuje negativní energie a znečišťující látky, které odebírá přímo z atmosféry nebo z lidského těla. Potlačuje ostýchavost s jeho pomocí dokážeme lépe pozorovat okolí. Zmírňuje dyslexii.

Léčebné využití – potlačuje křeče (včetně menstruačních). Usnadňuje porod. Snižuje krevní tlak, léčí astma, artritidu, epilepsii,zlomeniny, otoky kloubů, patologické výrustky, nevolnost při cestování, závratě, nádory, zrakový nerv, slinivku břišní, slezinu a přištítnou žlázu. Podporuje odbourávání jedovatých látek v játrech, snižuje okyselování tkání.

MĚSÍČNÍ KÁMEN
Vlastnosti – Kámen pro ženy a matky. Podporuje všechny ženské vlastnosti a pomáhá i s nemocemi, ke kterým mají ženy sklony. Je ochráncem mateřství a také ženských vlastností jako je nesobecká láska, jemnost, intuice.klidní mysl a agresivitu. Pomáhá překonat stud a strach.

Léčebné využití – Klidní křeče v břiše při menstruaci, působí příznivě na trávící a reprodukční systém, pomáhá vstřebávat živiny, vylučovat jedovaté látky a zadržovat tekutiny. Přináší úlevu při degenerativních změnách kůže, vlasů, očí, a některých orgánů, jako jsou například játra nebo slinivka břišní. Kámen působí preventivně proti náměsíčnosti.

MOKAIT
Vlastnosti – Je to kámen síly a vitality. Dodává klid a jistotu. Umožní vám čerpat zemskou energii a vzbudí ve vás touhu po nových zážitcích. Usnadňuje příjímání změn a riskování.

Léčebné využití – Mokait má blahodárný vliv na imunitní systém a trávící trakt. Používá se k doplňkové léčbě různých zánětů (horních cest dýchacích), žaludečních , střevních potížích. Podporuje správný příjem tekutin a přispívá k udržování rovnováhy minerálů v těle.

NEFRIT
Vlastnosti – Nefrit má stejné vlastnosti jako jadeit. Je symbolem čistoty a vyrovnanosti. Přitahuje štěstí a přátelství, přináší soběstačnost, dává odvahu se projevit Specifické vlastnosti jim dodává různé zbarvení. Uklidňuje nervový systém,harmonizuje nefungující vztahy, pomáhá realizovat touhy a vášně, má nejblíže k centru srdce Nefrit je uznávaný už od dob kamenné. Říká se mu královský diamant. V čínské kultuře vyjadřuje 5 hlavních hodnot. Odvaha,moudrost, spravedlivost, milosrdenství a skromnost.

Léčebné využití – Nefrit působí léčivě na ledviny a nadledvinky. Odstraňuje z těla jedovaté látky, hojí stehy, zvyšuje plodnost, vliv má na kyčle a slezinu, udržuje rovnováhu tekutin a poměr kyselého a zásaditého prostředí.

OBSIDIÁN
Vlastnosti – Obsidián je silný ochranný kámen vytvářející štít proti všemu negativnímu. Přináší pomoc vysoce citlivým lidem. Zlatý obsidián vás zavede do budoucnosti i minulosti a součastně i ke kořenům problémů.. Odstraňuje jakýkoli pocit marnosti nebo konflikt spojený s vlastním egem, jemuž kámen poskytuje moudrost nutnou k duchovnímu nasměrování.

Léčebné využití – obsidián pokud se používá při léčení, udržuje v rovnováze energetické pole.

ONYX
Vlastnosti – Je kámen dodávající sílu. Přináší ráznost, vytrvalost a životní sílu. Zvyšuje sebekontrolu, Říká se, že udržuje vzpomínky na všechno co ten, kdo je nosí, prožil.. Udržuje v těle rovnováhu energií jin a jang.

Léčivé vlastnosti – Onyx blahodárně působí na zuby, kosti, kostní dřeň, léčí krevní poruchy a nohy.

OPÁL
Vlastnosti – Je to citlivý kámen s jemnými vibracemi. Podceňuje originální a dynamické tvůrčí schopnosti. V citovém životě je opál odedávna spojován s láskou a vášní, s touhou a erotikou. Jedná se o kámen pokušení, jenž zesiluje city a uvolňuje zábrany.

Léčebné využití – Opál posiluje vůli k životu- Léčí Parkinsonovu nemoc, infekce a horečky. Čistí krev a ledviny. Reguluje hladinu inzulinu, pomáhá při porodu a odstraňuje premenstruační syndrom. Jedná se o kámen blahodárně působící na oči, proto je přezdívaný jako kočičí oko.

PÍSEČNÝ KÁMEN
Vlastnosti – Písečný kámen působí vysoce kladně na vše, co má spojitost s prosperitou a majetkem. Používá se k ochraně domů a zahrad před geopatogenními zónami. V duševní rovině posiluje řídící a rozhodovací schopnosti, zvyšuje vnímavost a vytrvalost, povzbuzuje kreativitu a pozvedává inteligenci. Dokáže zavést zpět do minulosti a odkrýt nerovnováhy současnosti. Udržuje rovnováhu mezi ženskou a mužskou energií.

RODOCHROZIT
Vlastnosti – Má dynamické a pozitivní sklony. Rodochrozit působ výborně na srdce a vztahy- pomůže zejména lidem, kteří se cítí nemilovaní. Jedná se o jedineční kámen pro léčbu následků sexuálního zneužívání. Rodochrozit napomáhá srdci pochopit, jak se smířit s bolestí, aniž by se uzavřelo a jak se vyrovnat s odmítáním. V psychologické rovině zvyšuje rodochrozit vědomí vlastní ceny a mírní stres.

Léčebné využití – Odfiltrovává dráždivé látky. Přináší úlevu při astmatu a respiračních chorobách. Pročišťuje oběhovou soustavu a ledviny. Zlepšuje špatný zrak, uvádí do normálu krevní tlak a stabilizuje srdeční rytmus. Dodává sílu pohlavním orgánům. Rozšiřuje cévy a přináší úlevu od migrény

RODONIT
Vlastnosti – Rodonit přináší citovou rovnováhu. Odstraňuje následky šoku a paniky. Dodává energii. Rodonit hojí citová zranění z minulosti , bez ohledu na to kde se nachází. Má mimořádný pozitivní vliv v případech sebepoškozování, odstraňování závislosti na jiné osobě nebo následků zneužívání. Tento kámen má silnou rezonanci a vyznačuje se schopností odpouštět. Pomáhá budovat důvěru a mírní zmatky.

Léčivé využití – Je vynikající hojič ran, který léčí i poštípání hmyzem. Dokáže potlačit křeče. Blahodárně ovlivńuje růst kostí a činnost sluchového ústrojí. Léčí rozedmu plic, záněty kloubů, a artritidu. Uzdravuje choroby imunitního systému, žaludeční nemoci, vředy a roztroušenou sklerózu.

RŮŽENÍN
Vlastnosti – Růženín je kamenem nepodmíněné lásky a nekonečného míru. Je to nejdůležitější krystal pro srdce, čistí a otvírá srdce na všech úrovních a vnáší do něj vnitřní hojení a lásku. Má uklidňující a tišící účinek. Odstraňuje negativní energii a nahrazuje ji milostnými vibracemi. Posiluje empatii a citlivost. Jedná se o vynikající kámen a zdolávání krize středního věku.

Léčebné využití – Posiluje srdce a oběhový systém. Odstraňuje nečistoty z tělních tekutin. Uzdravuje ledviny a nadledvinky. Odstraňuje závratě a údajně zlepšuje plodnost. Pomáhá při Alzheimerově a Parkinsonově nemoci a při stařecké demenci.

SEDIMENT
Vlastnosti – Mořský sediment je kamenem odvahy a povzbuzení. Přináší do našich srdcí lásku, klid, naději, odvahu a kuráž. Podporuje rozvahu, ale současně i dodává energii.

Léčebné využití – Pomáhá nám utišit starostmi zatíženou mysl a přináší klidný spánek. Má pozitivní vliv na nervový systém.

SLUNEČNÍ KÁMEN
Vlastnosti – Sluneční kámen vnáší do života radost a světlo. Učí vás říkat ne. Podporuje nezávislost a sílu do dalšího života. Odstraňuje zábrany a potíže. Zahání pocity selhání a zvyšuje vlastní sebevědomí, Krystal potlačuje závislost, napomáhá řídit vlastní osud-

Léčebné využití – Sluneční kámen podporuje samoléčivé schopnosti, reguluje činnost autonomního nervového systému a udržuje rovnováhu všech orgánů. Léčí , deprese, chronickou bolest v krku a přináší úlevu v případě žaludečních vředů. Mimořádně pomáhá při nemocech způsobené střídáním ročních obdobú

SODALIT
Vlastnosti – Sodalit spojuje logiku s intuicí. Ruší elektromagnetické znečištění. Jedná se o mimořádně užitečný kámen pro týmovou práci, neboť přináší harmonii, solidaritu a vědomí společného cíle

Léčebné využití – Sodalit je kámen atletů. Stimuluje vytrvalost a hbitost. Udržuje v rovnováze metabolismus, překonává nedostatek vápníku a čistí lymfatický systém i jednotlivé orgány. Podněcuje fungování imunitního systému. Napravuje poškození způsobená ozářením a nespavostí. Léčí krk hlasivky a hrtan. Pomáhá při ochraptělosti a poruše trávení. Sráží horečku, snižuje krevní tlak a podněcuje vstřebávání tekutin v těle.

TANZANIT
Vlastnosti – je odrůdou zoisitu. Má uklidňující účinek jak na naše tělo, tak i naši mysl. Pomáhá lidem kteří žijí svůj život v silném stresu nebo těm , jimž věci „přerůstají přes hlavu“ a nejsou schopni je všechny zvládat. Tanzanit pomáhá najít klid a vnitřní vyrovnanost a je spojován s komunikací a umožňuje jeho majiteli, aby si lépe uvědomil své okolí, svůj život a své vlastní duchovní já. Přináší do života velkorysost a výrazně pomáhá zlepšit vztahy.

Léčebné využití – napomáhá lépe vstřebávat živiny a odstraňuje toxiny, které mohou způsobovat kožní prob lémy. Věří se že tanzanit podporuje a pomáhá při léčbě ke snížení krevního tlaku.

TOPAZ
Vlastnosti – je odrůdou zoisitu. Má uklidňující účinek jak na naše tělo, tak i naši mysl. Pomáhá lidem kteří žijí svůj život v silném stresu nebo těm , jimž věci „přerůstají přes hlavu“ a nejsou schopni je všechny zvládat. Tanzanit pomáhá najít klid a vnitřní vyrovnanost a je spojován s komunikací a umožňuje jeho majiteli, aby si lépe uvědomil své okolí, svůj život a své vlastní duchovní já. Přináší do života velkorysost a výrazně pomáhá zlepšit vztahy.

Léčebné využití – napomáhá lépe vstřebávat živiny a odstraňuje toxiny, které mohou způsobovat kožní problémy. Věří se že tanzanit podporuje a pomáhá při léčbě ke snížení krevního tlaku.

TURMALÍN
Vlastnosti – Chrání před elektromagnetickým smogem od mobilních telefonů. Odstraňuje napětí a stres. Čistí negativní myšlenky, navozuje stav neutrální objektivity a schopnost racionálního uvažování. Podněcuje k pozitivnímu naladění bez ohledu na okolnosti.

Léčebné využití – Černý turmalín brání před nemocemi přinášejícími oslabení organismu, posiluje imunitní systém, léčí dyslexii a artritidu. Přináší úlevu od bolesti a harmonizuje míchu.

TYGŘÍ OKO
Vlastnosti – Tygří oko je ochranný kámen, jenž se nosil jako talisman proti nepřátelským myšlenkám a kletbám. Ukazuje, jak se má správně používat síla. Přináší integritu osobnosti. Napomáhá při dosahování cílů, hledání vnitřních zdrojů a zvyšování srozumitelnosti záměrů. Vyrovnává obě hemisféry mozkové a zvyšuje jejich praktické využití. Na citové úrovni udržuje rovnováhu mezi jin a jang emocionálního těla, potlačuje deprese a zlepšuje náladu.

Léčebné využití – Tygří oko léčí zrak a napomáhá při nočním vidění. Uzdravuje krk a rozmnožovací orgány. Odstraňuje křeče a překážky. Pomáhá při nápravě zlomených kostí

TYRKYS
Vlastnosti – Tyrkys je nejúčinnější léčivý krystal. Údajně dokáže změnit i barvu, aby svého majitele varoval před nebezpečím nevěry . Zajišťuje ochranu před znečištěním životního prostředí. Obnovuje rovnováhu, přispívá seberealizaci a pomáhá řešit problémy. Brání sebepoškozování. V tělesné rovině tyrkys výtečně pomáhá při stavech vyčerpání, depresí a při návalech panického strachu.

Léčebné využití – Posiluje meridiány, zlepšuje imunitní systém, regeneruje tkáně, podporuje vstřebávání živin, pomáhá proti znečišťujícím látkám a virovým infekcím. Uzdravuje tělo jako celek, zejména však oči, včetně šedého zákalu. Snižuje kyselost organizmu a blahodárně působí na dnu, revmatizmus a žaludek.Tento kámen funguje protizánětlivě a detoxikačně. Potlačuje křeče a bolesti.

UNAKIT
Vlastnosti – Unakit je kámen vizí a extází. Uvádí do rovnováhy city s duchovnem. V případě potřeby zajišťuje rovněž uzemnění. Umožňuje znovuzrození a přináší jasný vzhled do minulosti, objasňující příčiny zablokování.

Lečebné využití – Unakit představuje oporu při rekonvalescenci po těžkých chorobách. Léčí rozmnožovací systém, v případě potřeby podněcuje k nabírání tělesné hmotnosti, napomáhá zdravému těhotenství a podporuje růst kožní tkáně a vlasů

ZIRKON
Vlastnosti – Zirkon je nejstarší minerál. Od dob středověku je považován za kámen moudrosti. Kromě toho mu byla přisouzena moc zahánět tamné síly i noční můry. Zirkon je jeden z krystalů, jehož nošení nelze doporučit úplně všem lidem. Některým jedincům to může způsobovat závratě.

Léčebné využití – Zirkon se používá k léčbě alergií, plicních onemocnění, nechutenství